İNFO FLASH HABER

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı , Paris Büyükelçiliği’nde kutlandı.

Paris Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyona Türkiye’nin UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer, OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, Eğitim Müşaviri Ziya Yediyıldız, Yunus Emre Enstitüsü Paris Müdürü Ahmed Bakçan, öğrenci dernekleri temsilcileri, yerel ve ulusal basın mensupları , STK başkanları, Türkiye’den üniversite okumaya gelen gençler ve Fransa’da yaşayan öğrenciler katıldı. […]

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı , Paris Büyükelçiliği’nde kutlandı.
20 Mayıs 2017 - 22:38 'de eklendi ve 1379 kez görüntülendi.

Paris Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyona Türkiye’nin UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer, OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin, Eğitim Müşaviri Ziya Yediyıldız, Yunus Emre Enstitüsü Paris Müdürü Ahmed Bakçan, öğrenci dernekleri temsilcileri, yerel ve ulusal basın mensupları , STK başkanları, Türkiye’den üniversite okumaya gelen gençler ve Fransa’da yaşayan öğrenciler katıldı.

DSC_0514DSC_0505

 

 

 

 

 

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı vesilesiyle vermiş olduğu resepsiyonda yaptığı konuşmasında, genç öğrencilerle buluşmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

DSC_0510

 

19 Mayıs’ın tarihi bir kırılma noktası olduğu konusunda hiç kimsenin tereddütü bulunmadığını belirten Büyükelçi İsmail Hakkı Musa,, bu ruhun yaşatılması gerektiğini söyledi.Musa, “Türkiye’nin içinde olduğu gibi ülke dışında da en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik, beraberliktir dedi ve ekledi Siyasi görüşümüz farklı olabilir, çözüm önerilerimizde ayrışabiliriz ama bir şeyle buluşmamız gerekir, Türkiye’nin birliği, dirliği, bekası ayrılmaz bütünlüğü hepimizin ortak paydası olmalı. Bu konudaki hiçbir girişime tabiatıyla izin veremeyiz. Sizler de zaten bu anlayışla hareket ediyorsunuz.” dedi.

DSC_0494DSC_0497

 

 

 

 

Öğrencilerden başarılı olmaları ve en iyi eğitimi almalarını isteyen Büyükelçi İsmail Hakkı Musa, gençlerin alanlarında saygın, yetişkin ve ehliyet sahibi kişiler oldukça Türkiye’ye en anlamlı katkıyı sağlayacaklarını dile getirdi.

DSC_0517DSC_0490

 

 

 

 

 

Musa, Fransa’da 1915 olayları üzerinde vatandaşlar arasında huzursuzluk yaratma arayışındaki mihrakların olduğunu ve bunlara fırsat verilmemesi gerektiğini vurguladı.Öğrencilerin Ermeni iddiaları hakkında bilgi edinmeleri gerektiğini ancak Türkiye’nin hukukunu savunmanın diplomatların görevi olduğunu söyleyen Musa, bu yüzden öğrencilerden istismar çağrıştıran hiçbir girişime fırsat vermemelerini istedi.

DSC_0505DSC_0489

 

 

 

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı için, Paris Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyona katılan konuklarada seslenen Musa, İş adamlarına öğrencilerimizin staj sorunlarına yardımcı olunmasının önemli olduğunu söyledi.

DSC_0491

Kutlama, Türkiye’nin UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Altay Cengizer ve OECD Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı’nın, birer selamlama ve günün anlamı hakında kısa bir konuşma yaptılar.

 

Türkiye’nin UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi DSC_0521Ahmet Altay Cengizer, yapmış olduğu konuşma esnasında Yunus Emre estitüsiyle ortak düzenleyecekleri organizasyona salonda bulunan davetlileri davet etti.

 

 

OECD Daimi Temsilcisi DSC_0523Büyükelçi Erdem Başçı, ise Türkiye ekonomisinin dayanıklı bir ekonomi olduğunu söyleyerek memnuniyetini bildirdi.

 

 
DSC_0522

 

 

 

 

 

Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa konuşmların ardından bir süpriz yaparak yerel piyaniste Birol Başol’u davetlilere tanıttarak elçilikte bulunan piyanonun başına çağırdı. Verilen mini konser sonrası kutlama organize edilen respsiyon sonrası sona erdi.

 

DSC_0528DSC_0529

 

 

 

 

 

İNFO FLASH HABER Paris 20-05-2017

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


SON DAKİKA HABERLERİ
DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ

PİMG RADİO GSM PLAYER
İLGİLİ HABERLER