İNFO FLASH HABER

Erdoğan ve İlham Aliyev arasında, Beştepe’de, duygusal anlar yaşadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan lideri İlham Aliyev’le Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi….

Erdoğan ve İlham Aliyev arasında, Beştepe’de, duygusal anlar yaşadı.
15 Mart 2016 - 16:59 'de eklendi ve 1236 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başkanlığında Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 5. Toplantısı yapıldı.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 5’inci Toplantısı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in teklifi üzerine Bakü yerine Ankara’da yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan toplantının Ankara olarak değişmesi dün akşam saatlerinde gelen bir öneri sonrasında kararlaştırılmıştı. Başkent’teki terör saldırısı dolayısıyla Türkiye’yi ilk arayan, destek ve dayanışma mesajlarını paylaşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, toplantı jesti yapmıştı.

Beştepe’deki ortak açıklamada önce Erdoğan söz aldı. Ardından İlham Aliyev konuştu. İki lider toplantı sonunda duygusal anlar yaşadı ve birbirleriyle kucaklaştılar.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

Pazar günü düzenlenen saldırı tüm Türkiye’ye, 79 milyonun tamamına yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıyla terör örgütü cani ve alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Masumların kanları üzerinden hesap görmek isteyenler Türkiye’ye asla diz çöktüremeyecek, aksine kendileri diz çökecek

Küresel  ve bölgesel gelişmelerden hepimiz etkileniyoruz. Bunları görüşme imkanımız oldu!

İslamafobinin yabancı düşmanlığının arttığı bir dönemde medeniyetler ittifakının 7. dünyaya Bakü’den farklı bir mesaj verecektir.

İlham Aliyev’in açıklamalarının satır başları:

Öncelikle kardeş Türkiye halkına baş sağlığı dilemek istiyorum. Allah ölenlere rahmet eylesin. Biz bu dehşetli terör olayı sonrası biz diyoruz ki Türk halkının yanındayız. Bizim birliğimiz ebedidir. Güzel günlerde de ağır günlerde de biz birbirimizin yanındayız. Bu saldırılar Türkiye halkını hak yolundan dönderemez. 25 yıldır Azerbaycan ve Türkiye birlikte hareket ediyor.

Bizim emeklerimizin temelinde hakların birliği kardeşliği vardır. Bu temel üzerinden dostluğumuzu inşaa ediyoruz. Türkiye ne kadar güçlü olursa biz o kadar güçlü olacağız.,

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


SON DAKİKA HABERLERİ
DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ

PİMG RADİO GSM PLAYER
İLGİLİ HABERLER