İNFO FLASH HABER

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine eğitim desteği

İzmir’deki Yaşar Üniversitesi, Akademik Danışmanlık Dersleri kapsamında 4 yıldır aralıksız Açıköğretim…

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine eğitim desteği
21 Aralık 2015 - 17:46 'de eklendi ve 909 kez görüntülendi.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde düzenlenen Akademik Danışmanlık Dersleri hakkında bilgi veren Yaşar Üniversitesi AÖF Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri Koordinatörü Doç. Dr. Sabah Balta, İzmir’de bu eğitim hizmetini veren tek vakıf üniversitesi olduklarını söyledi.

Eğitimlerin herhangi bir konuyu anlamakta zorluk çeken öğrenciler için büyük fayda sağladığını belirten Doç. Dr. Balta, “4 yıldır bu hizmeti veren üniversitemiz 2015 yılı güz dönemi için de 9 akademisyeniyle birlikte İngilizceden matematiğe kadar 14 dersi vermektedir. Böylece bilgi eksikliklerini telafi edebilen öğrenciler, üniversite ortamını da yaşayabiliyorlar. Verilen bu dersler arasında matematik, genel muhasebe, iktisat, hukuk, Osmanlı Türkçesi, Eski Türk Edebiyatı, mikro iktisat, istatistik, maliyet muhasebesi, finansal yönetim, İngilizce, Türk Vergi Sistemi, denetim ve Arapça bulunuyor” dedi.

Öğrencilerin, Yaşar Üniversitesi’nde verilen eğitimler hakkında Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bürolarından ve web sitesinden bilgi alabileceklerini belirten Sabah Balta, Yaşar Üniversitesi’nin eğitim kapısının herkese açık olduğunu söyledi.

DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Dedicated servers ;

    Ozel Okullarda Ogrenim Goren Ogrenciler Icin Egitim ve Ogretim Destegi Verilmesine iliskin Teblig’de yer alan okul turlerine gore toplam kac ogrenciye destek verilecektir?

    16 Ağustos 2017 16:38
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER