İNFO FLASH HABER

‘Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim’

Adana’da oto galerici Esef B. (40), iş yerine bırakılan kataloğu incelerken beğendiği beyaz eşyaları…

‘Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim’
11 Aralık 2015 - 16:02 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Adana’da Oto Galericiler Sitesi’nde araç alım satımı yapan Eser B. (40), katalogdan beğendiği beyaz eşyaları satın almak için Yenibaraj Mahallesi’nde bulunan bir apartmandaki ofise geldi. Tabelası bile olmayan lüks eşyalarla döşenmiş olan ofiste Eser B.’yi 1’İ kadın 2 kişi karşıladı. Katalog üzerinden buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın ve çamaşır makinesi beğenen Eser B., ortağına ait kredi kartı ile ödeme yapmak istedi. Kartı alan şüpheliler, kendi aralarında kısa bir görüşme yapacaklarını söyleyerek diğer odaya geçti. Bu sırada ikram edilen çayı içen Eser B., uzun süre beklemesine rağmen dönen olmayınca merak edip odaya girdi ancak kimseyi bulamadı.

Zemin kattaki dairenin arka kapısından çıkan dolandırıcıların dönmesini bekleyen Eser B.’nin ortağı cep telefonundan arayara, “Ortak ne aldın böyle, bankadan sürekli mesaj geliyor, 10 dakika içinde toplam 35 bin lira para çekildi” diye sordu. Bu uyarı ile dolandırıldığını fark eden Eser B., polise başvurdu.

‘BEN DE KENDİMİ UYANIK SANIYORDUM’

Tabelası bile bulunmayan ofise gelen polis, iş yerindeki eşyalarda parmak izi araştırması yaptı. Dolandırıcıların oyununa geldiğini belirten Eser B., “Kendimi uyanık sanıyordum. Böyle şeyleri duyduğumda insanların nasıl kandırıldığına anlam veremezdim. Demek ki başına gelebiliyor. Ortağım beni arayınca da dolandırıldığımı anladım. Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim” diye konuştu.

Polis, daireyi kısa süre önce kiralayan dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER